در حالی که همگان شرکت ژیوادان سوئیس را به عنوان بزرگترین تولید کننده اسانس‌های عطری و خوراکی در جهان می‌شناسند، دانستن این نکته که تعداد زیادی از معروف‌ترین عطرها و ادکلن‌های دنیا توسط این شرکت برای برندهای نامدار طراحی و خلق گردیده‌اند، می‌تواند برای مخاطبین بسیار جالب باشد. ژیوادان از سال‌ها پیش علاوه بر تولید اسانس عطر و طعم دهنده‌های خوراکی، در زمینه طراحی رایحه برای برندها و شرکت‌های دیگر نیز فعالیت داشته و شرکت رایحه ماهریس به عنوان نماینده انحصاری واردات و پخش اسانس‌های عطری ژیوادان سوئیس مفتخر است که در این مطلب به صورت اجمالی و کوتاه به معرفی چند محصول پرفروش و محبوب خلق شده توسط ژیوادان بپردازد.

 

کریستین دیور Christian Dior

سه عطر از بهترین محصولات دیور، حاصل همکاری این شرکت با ژیوادان است. نکته جالب توجه در مورد این فهرست، حضور عطر افسانه‌ای و فراموش نشدنی میس دیور در میان رایحه‌های طراحی شده توسط ژیوادان می‌باشد:

 1. Miss Dior، معرفی در سال 1947، زنانه
 2. Poison، معرفی در سال 1985، زنانه
 3. J’Adore، معرفی در سال 1999، زنانه

پاکو رابان Paco Rabanne

در میان محصولاتی که ژیوادان برای پاکو رابان طراحی کرده است، نام عطر وان میلیون که یکی از محبوب‌ترین عطرهای این برند است به چشم می‌خورد:

 1. Calandre، معرفی در سال 1969، زنانه
 2. Pour Homme، معرفی در سال 1973، مردانه
 3. One Million، معرفی در سال 2008، مردانه

 

تام فورد Tom Ford

طراحی رایحه برای برند لوکس و فاخری همچون تام فورد، نشان دهنده توانایی و کیفیت کاری بالای ژیوادان است. از جمله رایحه‌های تام فورد که توسط ژیوادان خلق شده‌اند، می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 1. Black Orchid، معرفی در سال 2006، زنانه
 2. White Patchouli، معرفی در سال 2008، زنانه
 3. Soleil Neige، معرفی در سال 2019، یونیسکس

 

ژیوانشی Givenchy

شرکت ژیوادان تعداد زیادی از عطرهای برند ژیوانشی را طراحی و خلق نموده است که از میان آنها به چهار مورد از محبوب‌ترین رایحه‌های ژیوانشی اشاره می‌کنیم. نکته جالب توجه در مورد همکاری ژیوادان با ژیوانشی این است که اولین عطر این برند با نام L’interdit و همچنین اولین عطر مردانه آن با نام Monsieur de Givenchy توسط ژیوادان طراحی شده‌اند.

 1. L’interdit، معرفی در سال 1957، زنانه
 2. Monsieur de Givenchy، معرفی در سال 1959، مردانه
 3. Eau de Givenchy، معرفی در سال 1980، زنانه
 4. Ysatis، معرفی در سال 1984، زنانه

در این مطلب نگاهی کوتاه به سابقه همکاری ژیوادان با چهار برند مطرح جهانی داشتیم. با شرکت رایحه ماهریس، نماینده انحصاری اسانس‌های عطری ژیوادان در ایران، همراه باشید تا در مطلب بعدی به معرفی سایر عطرهای محبوب و مشهور خلق شده توسط شرکت ژیوادان بپردازیم.

فهرست