عطر تام فورد فَبیولِس (به لاتین Tom Ford Fabulous) یکی از عطرهای مجموعه‌ی لوکس پرایوِت بِلِند (Private Blend) می‌باشد که توسط تام فورد طراحی و تولید شده است. تام فورد شخصاً علاقه ویژه‌ای به مجموعه Private Blend دارد و محصولات این مجموعه که همگی در دسته محصولات عطری گران‌قیمت قرار می‌گیرند، از کیفیت بی‌نظیر و رایحه‌های خاصی برخوردارند. عطر تام فورد فبیولس که یک رایحه یونیسکس (مناسب برای بانوان و آقایان) محسوب می‌شود، در سال 2017 به بازار عرضه شد.


تام فورد

 

اولین موضوعی که در مواجهه با این عطر جلب توجه خواهد کرد، نامگذاری عجیب و بسیار غیررسمی آن است! ماجرا از این قرار است که تام فورد و مدیر بخش عطر و ادکلن شرکت اِستی لادِر (جان دِمسی) جلسه‌ای را برای انتخاب عطر جدید برند تام فورد برگزار کردند. وقتی که تام فورد به این رایحه رسید، از شدت شگفتی و خوشحالی به زبان محاوره‌ای گفت: “این رایحه واقعاً محشره!” (!!!It’s f*** fabulous)


جان دمسی

 

جان دِمسی پیشنهاد داد که همین جمله را به عنوان نام عطر انتخاب کنند و دلیل انتخابش را اینگونه توضیح داد: برخی برندها برای نامگذاری عطر خود از نام مواد و روایح به کار رفته در عطر استفاده می‌کنند، ما از کیفیتِ رایحه برای نامگذاری استفاده کردیم!
در برخی کشورهای جهان (درست مثل همین نوشته!) برای فعالیت‌های مارکتینگ و بازاریابی این عطر، قسمت اول نام آن حذف و فقط از عبارت Fabulous استفاده شده است.

در نت ابتدایی این عطر، رایحه‌های لاوندر (اسطوخودوس) و مریم گلی خودنمایی می‌کنند. پس از مدتی و با آغاز نت میانی، رایحه بادام تلخ، چرم، زنبق سفید و وانیل جای نت‌های قبلی را می‌گیرند. در انتها و به عنوان مهمترین نت‌های یک عطر، شاهد ماندگاری رایحه چوب، دانه تونکا، کشمیران (چوب کشمیر) و عنبر خواهیم بود.

قیمت عطر تام فورد فبیولس Tom Ford F*** Fabulous در سایت رسمی این شرکت، برای حجم 50 میلی لیتر 375 دلار و برای حجم 100 میل، 500 دلار امریکا در نظر گرفته شده است.

 

عطر Tom Ford F*** Fabulous در یک نگاه:

برند: تام فورد

مدل: فبیولس

کشور مبدا برند: امریکا

طراح رایحه: ناشناس

تاریخ معرفی: 2017

مناسب برای: آقایان و بانوان

گروه بویایی: چرمی

طبع رایحه: تلخ و گرم

رایحه‌های شاخص: آروماتیک، وانیل، چرم، بادام، کهربا، شیرین، پودری، لاوندر

مناسب فصل: پاییز، زمستان

نت آغازین: لاوندر (اسطوخودوس)، مریم گلی

نت میانی: بادام تلخ، چرم، زنبق سفید، وانیل

نت پایانی: چوب، دانه تونکا، کشمیران (چوب کشمیر) و کهربا

فهرست