عطر اکسنتو (یا با تلفظ صحیح‌تر اچنتو) یکی از محصولات مجموعه V Collection از برند زرجف می‌باشد. این برند نیش ایتالیایی در سال 2003 میلادی و توسط سرجیو مومو تاسیس شد. مادربزرگ سرجیو که اصالتاً اهل کرواسی بود، در کودکی او را Sir-Joff صدا می زد و با توجه به نحوه تلفظ این کلمه، سرجیو مومو تصمیم گرفت تا همین نام را برای شرکت و برند خود انتخاب کند. اولین محصول زرجف در سال 2007 به بازار عرضه شد و از آن زمان تا آن کنون بیش از 135 عطر دیگر از این برند در دسترس دوستداران عطر و ادکلن قرار گرفته است.


سرجیو مومو

اچنتو یا اکسنتو یک عطر یونیسکس از زرجف است که در سال 2019 میلادی روانه بازار شد و در دسته رایحه‌های چیپره یا همان مدیترانه‌ای (شیپره) و گلی قرار می‌گیرد. طراحان رایحه اچنتو، لارا سانتاندر و کریستین کاربونل هستند که از طرف برند زرجف به صورت مشترک وظیفه خلق این رایحه را بر عهده داشته‌اند.

در نت آغازین این عطر رایحه آناناس و گل سنبل توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. پس از مدتی و با آغاز نت‌های میانی، رایحه‌هایی از زنبق، گل یاسمن و فلفل صورتی خودنمایی می‌کنند. رایحه دلپذیر فلفل صورتی که گرمی و تندی خاصی دارد، یکی از بارزترین ویژگی‌های این عطر خاص است. در نت پایانی و رایحه‌ای که شما را تا ساعت‌ها همراهی خواهد کرد، شاهد حضور عصاره پچولی (نعنای هندی)، مشک، وتیور (خس خس)، کهربا و وانیل هستیم که ترکیبی خاص و دلنواز را برای این عطر به ارمغان آورده است.

قیمت عطر اچنتو (یا اکسنتو) در فروشگاه اینترنتی رسمی زرجف برای حجم 100 میلی لیتر، 255 یورو و برای حجم 50 میلی لیتر، 170 یورو در نظر گرفته شده است.

عطر Xerjoff Accento در یک نگاه:

برند: زرجف

مدل: اچنتو (اکسنتو)

کشور مبدا برند: ایتالیا

طراح رایحه: لارا سانتاندر – کریستین کاربونل

تاریخ معرفی: 2019

مناسب برای: آقایان و بانوان

گروه بویایی: مدیترانه‌ای (شیپره) و گلی

طبع رایحه: خنک، تند، شیرین

رایحه‌های شاخص: مشک، پودری، شیرین، گلی، چوبی

مناسب فصل: بهار، تابستان، پاییز

نت آغازین: آناناس، گل سنبل

نت میانی: زنبق، گل یاسمن، فلفل صورتی

نت پایانی: پچولی (نعنای هندی)، مشک، وتیور (خس خس)، کهربا، وانیل

فهرست